Ελλάς Ποντίων Εθνικός 1-3

Με τριάρα στην επόμενη φάση του κυπέλλου

Την πρόκριση στην οκτάδα του Κυπέλλου Πειραιά πήρε ο Εθνικός που επιβλήθηκε 3-1 της Ελλάδας Ποντίων στο γήπεδο των Ορυζομυλων για την 4η φάση του θεσμού!

Το σκορ για τον Όμιλο άνοιξε ο Θωμάς Νταφλας στο 30ο λεπτό μετά από δοκάρι του Σάμιου με τον έμπειρο χάφ να ανοίγει το σκορ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 38' ωστόσο στο β μέρος οι παίκτες των Καλύβα και Πανταζη δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης.

Στο 56' ο Βασίλειου με κεφάλια έκανε το 1-2 και δυο λεπτά αργότερα ο Χάρης Σάμιος έκλεισε το σκορ με σουτ για το 1·3.

Ο Εθινικος έχει δυο δοκάρια με τους Ζωγραφάκη και Βασίλειου ενώ ντεμπούτο στην ενδεκάδα έκανε και ο Μιλιτς.

Εθνικός (Καλύβας, Πανταζής) : Κούμπουλα, Πλουμάτος (70΄Διάκος)΄Γιαννόπουλος), Ζωγραφάκης, Νικολόπουλος, Βασιλείου, Παπαγεωργ(ίου (75΄Καλύβας),, Δώδας, Σταύρου (75΄Φραγκόπουλος), Mίλιτς (46΄Νταλακούρας) , Ντάφλας (75΄Γιαννόπουλος), Σάμιος