![](https://e59f7c8773.clvaw-cdnwnd.com/a5fb8dd25800fdfdfb30f1dab08fcef1/200000096-8ca888da7d/sima%20tipou3-9.jpg?ph=e59f7c8773)
Υπέγραψε ο Blanco
Η Διοίκηση του Εθνικού Ο.Φ.Π.Φ.ανακοινώνει την απόκτηση του Martin Blanco.
Ο 27χρονος (02.06.1991) επιθετικός με την πλούσια παρουσία στους αγωνιστικούς χώρους σε Ελλάδα και εξωτερικό έχει αγωνισθεί μεταξύ άλλων στον Πανελευσινιακό -για 6 μήνες το 2015-2016 (FL) - πετυχαίνοντας 4 γκολ σε 10 συμμετοχές, ξεκινώντας την καριέρα του απο τους Νέους της River Plate (ARG), ενώ αγωνίστηκε επίσης στις Velez (ARG), Juventud (ARG), Real Potosi (BOL), Talleres (ARG) , αλλά και την Club Comunicaciones (ARG). Πέρσι, ο Martin Blanco αγωνίσθηκε με επιτυχία στον Α.Ο. Χαλκίδας.
Martin καλωσήρθες στον Εθνικό!