Θύελλα Καμαρίου-Εθνικός 2-0

Δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα από την Θύελλα Καμαρίου ο Εθνικός καθώς ηττήθηκε με 2-0.

Η ομάδα μας παρουσίασε δύο πρόσωπα ένα σε κάθε ημίχρονο αφού στο μεν πρώτο μέρος δεν μπόρεσε να ελένξει τον ρυθμό του αγώνα, ενώ στο δεύτερο είχε την διάθεση, πίεσε, έχασε κάποιες ευκαιρίες παρ όλα αυτά όμως δέχτηκε και δεύτερο τέρμα σε ένα διάστημα που επισκεπτόταν όλο και περισσότερο με αξιώσεις την αντίπαλη εστία.

Αξιοσημείωτο είναι ότι πριν το πρώτο γκολ των γηπεδούχων ο Εθνικός έχασε μια σπουδαία ευκαιρία όταν ο Λαζαρίδης δεν μπόρεσε να βρεί δίχτυα καθώς ο τερματοφύλακας της Θύελλας απεσόβησε -όπως και σε άλλες περιπτώσεις- την παραβίαση της εστίας του.

Από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης οι γηπεδούχοι προσπαθούν να πάρουν τα ηνία του αγώνα πιέζοντας για ένα γρήγορο γκολ και είχαν τις ευκαιρίες τους στο 4΄όταν το σουτ που επιχείρησαν έφυγε πάνω απο τα δοκάρια του Κατσούλη.

Οι φάσεις του αγώνα

7΄σουτ του Λώλου δεν ανησυχεί όμως ιδιαίτερα τους γηπεδούχους,

9΄ο Παυλής παίρνει το ριμπάουντ απο την απόκρουση των αμυντικών και επιχειρεί το σουτ που φεύγει άουτ,
10΄καλή ευκαιρία για την Θύελλα,
16΄σουτ του Τριμμάτη δεν βρίσκει στόχο,
17΄νέα καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και εν συνεχεία να απομακρύνεται από τους αμυντικούς μας,
32΄κεφαλιά του Τριμμάτη μετά απο εκτέλεση πλαγίου αουτ,μπλοκάρει ο τερματοφύλακας,
39΄μπλοκάρει ο Κατσούλης σουτ των γηπεδούχων,
40΄μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Λαζαρίδη, σώζει ο τερματοφύλακας,
41΄Θύελλα - Εθνικός 1-0,
47΄με ευκαιρία για την Θύελλα αρχίζει και το δεύτερο ημίχρονο,
49΄πολύ μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Εθνικό τα σουτ των Τσιντώνη και Ντάγκρα αποκρούει για μια φορά ακόμη σωτήρια ο γκολκήπερ της Θύελλας,προσπαθεί να κερδίσει μέτρα και να γίνει περισσότερο επιθετικός στο γήπεδο ο Εθνικός,
77΄σου του Ντάγκρα διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας,
79΄Θύελλα -Εθνικός 2-0,
78΄κεφαλιά του Ευαγγέλου μετά απο εκτέλεση κόρνερ με την μπάλα να μπλοκάρεται απο το κήπερ της Θύελλας για μια φορά ακόμη,όπως και ένα ακόμη σουτ του Ντάγκρα στο 83΄

Εθνικός: Κατσούλης, Νταούλιας (57΄Παπαγεωργίου), Λώλος, Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Δημητρίου (26΄Τσιντώνης), Γκέτσι (72΄λ.τρ. Ξαγοράρης), Παυλής (46΄Ντάγκρας), Τριμμάτης, Λαζαρίδης, Σκεντεράϊ.

Την επόμενη αγωνιστική (18η) ο Εθνικός φιλοξενεί σε ένα ακόμη τελικό το Κερατσίνι...