![](https://e59f7c8773.clvaw-cdnwnd.com/a5fb8dd25800fdfdfb30f1dab08fcef1/200002084-0bcaf0bcb2/newa2022-2.jpg?ph=e59f7c8773)
Παίκτης του Εθνικού ο Κώστας Μαλάϊ
Ο Εθνικός ανακοινώνει την πρώτη του μεταγραφή για την χειμερινή σεζόν με την απόκτηση του αμυντικού μέσου, Κώστα Μαλάϊ
![](https://e59f7c8773.clvaw-cdnwnd.com/a5fb8dd25800fdfdfb30f1dab08fcef1/200002461-cc766cc769/322742504_552534286918677_5329431743168468128_n.jpg?ph=e59f7c8773)
Ο 23χρονος μεσοαμυντικός, έχει αγωνιστεί σε Θύελλα Καμαρίου, ΑΣ Σαντορίνης, Ηλιούπολη, Παλληνιακό και Τρίκαλα και αποτελεί επιλογή του νέου τεχνικού του Ομίλου, Βαγγέλη Χαντέ προκειμένου να ενισχυθεί η μεσαία γραμμή της ομάδας στο ανασταλτικό κομμάτι.
Κώστα, καλώς ήρθες στον Εθνικό!