![](https://e59f7c8773.clvaw-cdnwnd.com/a5fb8dd25800fdfdfb30f1dab08fcef1/200002084-0bcaf0bcb2/newa2022-2.jpg?ph=e59f7c8773)
Ο Σωτήρης Τζουμερκιώτης νέος προπονητής του Εθνικού
Ο Εθνικός ΟΦΠΦ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον 42χρονο τεχνικό Σωτήρη Τζουμερκιώτη, κάτοχο διπλώματος Uefa A. Έχει διατελέσει προπονητής στην ΠΑΕ Γ.Σ. Καλλιθέα στις ομάδες, Κ-17, Κ-20 ,(δύο πρωταθλήματα) Γ Εθνική, Super league 2 (παραμονή ομάδας), Ατρόμητο Πειραιά Γ' Εθνική, ΠΑΣ Κόρινθος & Ηλιούπολη Γ' Εθνική,Μοσχάτο άνοδο).
Άμεσος συνεργάτης θα είναι ο Άκης Σαμιώτης με δίπλωμα Uefa b, παλιός γνώριμος από τη θητεία του ως ποδοσφαιριστής στον Όμιλο για έξη χρόνια. Οι προηγούμενες ομάδες που εργάσθηκε ήταν οι Φωστήρας και Προοδευτική.