Βύζας-Εθνικός 1-4 Φιλικός αγώνας

Τον τρίτο κατά σειρά φιλικό αγώνα έδωσε ο Εθνικός που φιλοξενήθηκε στα Μέγαρα από τον Βύζα ο οποιος θα αγωνίζεται και αυτός από την νέα περίοδο στην Γ' Εθνική.

Ο Εθνικός είχε τον έλεγχο του αγώνα με τον Σάμιο στο 22' να βλέπει το πλασέ του να σταματάει στο δοκάρι. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ με γκολ των Δρόση (34') και Σάμιου στο 37', λίγο αργότερα οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1.

Εθνικός :Κούμπουλα, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Βασιλείου, Παπαγεωργίου, Νταλακούρας, Δρόσης, Ντάφλας (37' Δώδας), Σεκούμπα, Διάκος (45' Κώστας) και Σάμιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο από το 60' και μετά η ομάδα μας άλλαξε σε μεγάλο βαθμό καθώς στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι, Γιαλεδάκης, Φραγκόπουλος, Θεοδώρου, Πλουμάτος, καθώς και αρκετοί υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.Ο Φραγκόπουλος στο 65' σκοράρει για το 1-3. και στο 74' ένας εκ των υπό δοκιμήν ποδοσφαιριστής έγραψε το τελικό 1-4