Φιλικός αγώνας Πανιώνιος-Εθνικός 4-1

Ηττήθηκε στην Νέα Σμύρνη ο Εθνικός στον δεύτερο φιλικό αγώνα προετοιμασίας για την νέα σεζόν από τον  Πανιώνιο με 4-1

Η ομάδα μας ξεκίνησε με τους: Κούμπουλα, Παπαγελλής, Ζωγραφάκης, Κατσόγιαννης, Hrustinec, Μαλάϊ, Αντωνίου, Πολύζος, Τσιάβος, Μακρυγιάννης. και Γεωργούση.

Ήταν ένα τεστ με πολλές δυνατές μονομαχίες, αλλά και για την εξαγωγή αρκετών συμπερασμάτων και από τους δύο προπονητές.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν  το σκορ στο 24΄, σκορ με το οποίο τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο, στο διάστημα αυτό ο Εθνικός είχε τις δικές του καλές ευκαιρίες που δεν μπόρεσε όμως να τις μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα.

Με το ίδιο επιθετικό μοτίβο ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας που παρά την κατοχή και κόντρα στην ροή του αγώνα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 57΄,ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα (50΄) ο Αντωνίου είχε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 67΄ο Μακρυγιάννης από αριστερά σέρβιρε στον Κυριαζή που με κοντινό πλασέ μείωσε προσωρινά σε 1-2, με τους γηπεδούχους όμως και ενώ είχαν γίνει αρκετές αλλαγές σε πρόσωπα και σχήματα στην ομάδα μας, να πετυχαίνουν άλλα δύο τέρματα πρώτα με πέναλτυ και έπειτα με απ΄ευθείας φάουλ στο φινάλε του αγώνα.

Αγωνίσθηκαν και οι, Κυριαζής, Θεοδώρου, Σέχου, Πλουμάτος, Ζαμάνης., Μπουτσικάρης και Κουτσοποδιώτης.