Φιλικός αγώνας Πανιώνιος-Εθνικός 3-2

Την τρίτη τους φιλική αναμέτρηση αυτή την σεζόν έδωσαν Πανιώνιος και Εθνικός στο γήπεδο της Νέα Σμύρνης, ο αγώνας αυτός σηματοδότησε και το τέλος των υποχρεώσεων της ομάδας μας για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Ο Εθνικός ξεκίνησε με τους: Πίνη, Παπαγγελή, Ζωγραφάκη, Θεοδώρου, Κατσόγιαννης, Μαλάϊ, Λαμάϊ, Σταύρου, Σάμιο, Μακρυγιάννη και Αντωνίου.

Στο 21' από σέντρα του Μακρυγιάννη ο Αντωνίου με περιπετειώδη τρόπο σκόραρε για το 0-1.

Στο 28' ο Μακρυγιάννης με κάθετη πάσα βρίσκει τον Σάμιο, που απέφυγε και τον τερματοφύλακα για να κάνει το 0-2, σκορ με το οποίο τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Βαγγέλης Χαντές άλλαξε όλη την αρχική 11αδα, χρησιμοποιώντας και τους Ζαμάνη, Μαλάκη, Μπερνιδάκη, Καλύβα, Ρόϊμπας, Κούμπουλα, Δρόση, Πλουμάτο και κάποιους υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.

Στο 70' οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ σε 1-2 με πλασέ μέσα από την περιοχή και λίγο αργότερα (73') σε μια ακόμη αντεπίθεση ισοφάρισαν σε 2-2, το τελικό 3-2 έγινε στο 87'.