![](https://e59f7c8773.clvaw-cdnwnd.com/a5fb8dd25800fdfdfb30f1dab08fcef1/200002084-0bcaf0bcb2/newa2022-2.jpg?ph=e59f7c8773)
![](https://e59f7c8773.clvaw-cdnwnd.com/a5fb8dd25800fdfdfb30f1dab08fcef1/200002776-194e4194e8/345890154_627583012560890_3062261537748536500_n.jpeg?ph=e59f7c8773)
Φιλικός αγώνας Πανιώνιος-Εθνικός 2-1
Δύο ιστορικές ομάδες από τα μεγαλύτερα ονόματα στο χώρο του Ελληνικού ποδοσφαίρου συναντήθηκαν (για δεύτερη φορά φέτος) σε ένα φιλικό παιχνίδι στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης
Η ομάδα μας παρατάχθηκε με τους:Κούμπουλα, Παπαγελλής, Ζωγραφάκης (80' Μαλάκης) , Θεοδώρου, , Κατσόγιαννης, Πλουμάτος (55' Καλύβας), Μαλάϊ, Ζαμάνης, Δρόσης, Μακρυγιάννης, Αντωνίου (60' Λαμάϊ).
Ο Ζωγραφάκης στο 28' με σουτ έγραψε το 0-1.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους Πίνη,, Παπαγεωργίου, Σάμιο και Μπερνιδάκη να παίρνουν θέση στον αγωνιστικό χώρο, αντικαθιστώντας τους Κούμπουλα, Ζαμάνη, Δρόση και Θεοδώρου., αργότερα ο Βαγγέλης Χαντές πέρασε στον αγώνα και κάποιους υπό δοκιμήν ποδοσφαιριστές με τους Μακρυγιάννη και Κατσόγιαννη να αποχωρούν από τον αγωνιστικό χώρο.
Στο 78' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 και στο 80' πέτυχαν και δεύτερο γκολ για το 2-1.