Φιλικός αγώνας Κεραυνός Κερατέας - Εθνικός 0-2

Τον έβδομο φιλικό αγώνα προετοιμασίας έδωσε ο Εθνικός στην Κερατέα.

Η ομάδα μας πραγματοποίησε ένα μέτριο ξεκίνημα με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη ο Εθνικός μπήκε περισσότερο ορεξάτος με τον Σάμιο να σκοράρει για το 1-0.Λίγο αργότερα ο Ντάφλας κέρδισε το πέναλτυ με το.ν Σάμιο να το αξιοποιεί γράφοντας το τελικό 2-0.

Ο Θεόφιλος Καλύβας ξεκίνησε αυτό τον αγώνα με τους:Κούμπουλα, Πλουμάτο, Παπαγεωργίου, Βασιλείου, Νικολόπουλο, Νταλακούρα, Δρόση, Ντάφλα, Σεκούμπα, Διάκο και Σάμιο.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές που ανήκουν στο ρόστερ της ομάδας μας καθώς και κάποιοι υπό δοκιμήν.

Επόμενος φιλικός αγώνας για την ομάδα μας την Τρίτη 13.09 οπού θα αντιμετωπίσει ως γηπεδούχος στο γήπεδο του Περάματος το Ν. Ικόνιο στις 18:15.