Φιλικός αγώνας Εθνικός-Ηλυσιακός 1-0

Με νίκη συνέχισε ο Εθνικός τα φιλικά προετοιμασίας του ενόψει της νέας ποδοσφαιρικής σεζόν. Σε έναν αγώνα που διεξήχθη κάτω από αρκετή ζέστη για την εποχή η ομάδα μας νίκησε τον Ηλυσιακό με σκορ 1-0, ύστερα από γκολ του Παυλάκη στο Β´ ημίχρονο.

Ο Λουκάς Καραδήμος χρησιμοποίησε σχεδόν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεση του, δοκιμάζοντας πρόσωπα και σχήματα παρουσιάζοντας σχεδόν δυο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο. Η ομάδα του Εθνικού έδειξε πως βρίσκεται σε καλό δρόμο και συνεχίζει την προετοιμασία της ενόψει πρωταθλήματος αλλά και ενόψει Κυπέλλου Ελλάδας.

Εθνικός:Κολιοφούκας(46΄Χαλκίδης),Λεβέντης(46΄Βλάχος)Μηλιώτης(75΄Ζούπα),Σμίλτος(80΄Παπαγεωργίου),Κωνσταντίνου(46΄Παυλάκης),Αλεξίου(60΄Λεωνιδόπουλος),Κατίδης(46΄Πολίτης),Κόλινς(46΄Πεχλιβανίδης),Τσιλιγκίρης(80΄Μπακογιάννης),Μακρυγιάννης(46΄Ρομάνο),Μάναλης(46΄Σκεντεράϊ)

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ.Μπαλαχούτης με βοηθούς τους κ.κ. Κοντιζά και Μητάκο.