Φιλικός αγώνας Ένωση Ασπροπύργου - Εθνικός 1-1

Ισόπαλος με 1-1 τελείωσε ο φιλικός αγώνας της ομάδας μας με την Ένωση Ασπροπύργου.,

ο Εθνικός σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι ήταν ορεξάτος, είχε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκολ, του ακυρώθηκε γκολ στο πρώτο ημίχρονο που πέτυχε ο Δρόσης , ενώ το τέρμα με το οποίο προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι σημειώθηκε εμφανώς από αντικανονική θέση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 24' (1-0) με τον Εθνικό στην συνέχεια να πιέζει και πάρα τις χαμένες ευκαιρίες με Σάμιο και Σεκούμπα το σκορ δεν άλλαξε έως και το τέλος του ημιχρόνου.

Η επανάληψη ξεκίνησε με δύο ακόμα σπουδαίες ευκαιρίες για την ομάδα μας, αρχικά στο 47' με ένα σουτ του Σάμιου στο δοκάρι και ένα πλασέ του Δρόση από πλεονεκτική θέση αουτ (50').

Ενα ακόμη δοκάρι για τον Εθνικό είχε ο Ντάφλας με πλασέ στο 60', και άλλη μια χαμένη ευκαιρία με τον Νταλακούρα στο 67'Στο 71' ο Σεκούμπα με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μετά από φάουλ του Ντάφλα που κέρδισε ο ίδιος (ο σκόρερ είχε ανατραπεί μέσα στην περιοχή) ισοφαρίζει τον αγώνα (1-1) με τον Εθνικό να συνεχίζει να έχει τον έλεγχο και να χάνει ακόμη μια καλή ευκαιρία με τον Ντάφλα στο 75'.

Οι πολλές αλλαγές δεν επηρέασαν τον ρυθμό του αγώνα, με την ομάδα μας να έχει ακόμη μια ευκαιρία με τον Κώστα στο 88' και το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους. Αγωνίστηκαν και οι Α. Βατίστας. Μαλάκης καθώς και κάποιοι υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.

Εθνικός : Κούμπουλα, (75' Πίίνης), Παπαγγελής (60' Δώδας) Ζωγραφάκης, (75' Θεοδώρου), Βασιλείου (70' Γιαλεδάκης) , Παπαγεωργίου (45' Νικολόπουλος), Νταλακούρας, Δρόσης,, Ντάφλας, Σεκούμπα, Διάκος (60' Κώστας) , Σάμιος