Φιλικός αγώνας Αστέρας Μαγούλας-Εθνικός 2-7

Ένα ακόμα φιλικό αγώνα έδωσε ο Εθνικός καθώς στο πλαίσιο της προετοιμασίας του φιλοξενήθηκε από τον Αστέρα Μαγούλας στο Δημοτικό γήπεδο της πόλης.

Η ομάδα μας στο πρώτο 45λεπτο ξεκίνησε το παιχνίδι με τους :
Πίνης, Πλουμάτος, Ζωγραφάκης, Βασιλείου, Νικολόπουλος, Νταλακούρας, Δρόσης, Ντάφλας, Σεκούμπα, Διάκος και Σάμιος.

Οι γηπεδούχοι με πέναλτυ ήταν αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ, για να απαντήσει άμεσα η ομάδα μας στο επόμενο λεπτό με τον Δρόση να ισοφαρίζει σε 1-1, μετά από ωραία ενέργεια του Σάμιου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σάμιος πετυχαίνει γκολ κάνοντας το 1-2, και λίγο αργότερα ο Βασιλείου με κεφαλιά γράφει το 1-3.

Τέσσερα ακόμη γκολ πέτυχε η ομάδα μας στην συνέχεια του αγώνα με τρεις υπό δοκιμήν ποδοσφαιριστές, αλλά και τον Δώδα να χρίζεται και αυτός με την σειρά του σκόρερ, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν νέο πέναλτυ, τον Κούμπουλα να αποκρούει αλλά στην επαναφορά να πετυχαίνουν το γκολ για το 5-2.

Ο Εθνικός για μια φορά ακόμα αντέδρασε άμεσα πετυχαίνοντας το 6-2 και εν συνεχεία το τελικό 7-2.

Αγωνίσθηκαν και οι Παπαγηελής, Θεόδωρου, Κούμπουλα, Γιαλεδάκης, Δώδας, Α. Βατίστας, Καλύβας, Μαλάκης, Κλαϊντι και κάποιοι ακόμα υπό δοκιμήν ποδοσφαιριστές.
Ο επόμενος φιλικός αγώνας για την ομάδα μας θα είναι την Τετάρτη στις 18:00, με τον ΑΟ Καραβά στο γήπεδο του ΣΕΦ