![](https://e59f7c8773.clvaw-cdnwnd.com/a5fb8dd25800fdfdfb30f1dab08fcef1/200000984-3f3ad402fd/sima%20tipou%20oritzinal.jpg?ph=e59f7c8773)
![](https://e59f7c8773.clvaw-cdnwnd.com/a5fb8dd25800fdfdfb30f1dab08fcef1/200000743-cd0eece0f8/-0-5-4.jpg?ph=e59f7c8773)
Φιλικός αγώνας Αγία Παρασκευή-Εθνικός 2-1
Ηττήθηκε στον δεύτερο αγώνα προετοιμασίας η ομάδας μας που αντιμετώπισε εκτός έδρας την Αγία Παρασκευή.
Ο Δημήτρης Τερεζόπουλος ξεκίνησε την φιλική αναμέτρηση με τους:Χαλκίδη, Κούρτη, Δημακάκο, Παπαγεωργίου, Μουταφίδη, Μακροστέργιο, Νταούλια, Τσιντώνη, Γραμματικόπουλο, Πολίτη και Γκέτσι, με τον Εθνικό -όπως και στο πρώτο παιχνίδι- να είναι αυτός που είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες αλλά να μην καταφέρνει να πετύχει κάποιο τέρμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν οι:Χαλκίδης, Θεοδώρου, Φιλιππαίος, Ζούπα, Αθανασίου, Σκεντεράϊ, Κοντός, Διάκος, Χατζηστάμου, Κεφής και Βοϊδονικόλας,με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα μετά από λάθος γύρισμα της μπάλας και την ομάδα μας να ισοφαρίζει με πλασέ του Κοντού,στο ίδιο διάστημα ο Χατζηστάμου είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι,στις καθυστερήσεις του αγώνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτυ -αμφισβητούμενο- που μετέτρεψαν σε γκόλ γράφοντας το τελικό 2-1.
Αγωνίσθηκαν ακόμα και οι Τσιάβο και ένα ακόμα υπό δοκιμήν ποδοσφαιριστής.
Αύριο Κυριακή στος 18:00 στο γήπεδο της Ηλιούπολης ο Εθνικός θα αντιμετωπίσει στον τρίτο κατά σειρά αγώνα προετοιμασίας τον Χαραυγιακό.