Φιλικός αγώνας ΑΕΚ Β΄- Εθνικός 2-2

Την ΑΕΚ Β' (Super League 2) στα Σπάτα αντιμετώπισε ο Εθνικός σε έναν ακόμη δυνατό φιλικό αγώνα προετοιμασίας.
Η ομάδα μας παρατάχθηκε με τους:
Κούμπουλα (60' Πίνης), Παπαγγελή (60' Πλουμάτος) , Ζωγραφάκη, Βασιλείου, Νικολόπουλο, Παπαγεωργίου, Δρόση (60' Δώδας), Ντάφλα (85' Γιαννόπουλος) , Σάμιο (85' Καλύβας) , Διάκο (70' Κώστας) και Νταλακούρα (72' Θεοδώρου)

Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 6' με τον Σάμιο να ανατρέπεται μέσα στην περιοχή και τον ίδιο παίκτη να εκτελεί το πέναλτυ για το 0-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
H ΑΕΚ ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο (πέναλτυ) στο 58'.
Στο 90' ο Δώδας έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή και με δυνατό σουτ έγραψε το 1-2, στο αμέσως επόμενο λεπτό σε μια διεκδίκηση εκτός πςεριοχής ο διαιτητής καταλόγισε δεύτερο πέναλτυ υπέρ της ΑΕΚ για να γίνει το τελικό 2-2.