Εθνικός-Θύελλα Καμαρίου 1-2

Την τρίτη του ήττα σε τέσσερις αγώνες γνώρισε ο Εθνικός στο Δημοτικό Στάδιο της Καλλιθέας απο την Θύελλα Καμαρίου με 1-2.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική με συνέπεια να δεχθεί 2 τέρματα απο πρώην ποδοσφαιριστές της - απο τους Αργυρίου και Καραλή, με τον δεύτερο να είναι ιδιαίτερα εριστικός με την επίτευξη του τέρματος - σε ένα χρονικό διάστημα που καμμιά ομάδα δεν φαινόταν οτι θα μπορούσε να προηγηθεί στο σκορ, μιας και οι λίγες ευκαιρίες μέχρι εκείνο το σημείο του αγώνα δεν έδειχναν οτι κάποια ομάδα θα μπορούσε πετύχει κάτι τέτοιο και μάλιστα με 2 γκολ διαφορά.

Στην επανάληψη ο Δημήτρης Τερεζόπουλος προσπάθησε να φρεσκάρει την επιθετική του γραμμή περνώντας στον αγώνα τους Σαραντόπουλο και Μαδούρογλου αντί των Κατσέρη και Λαμπράκη με τον Εθνικό να κερδίζει πέναλτυ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου,όταν ο  Γκέτσι μπήκε στην αντίπαλη περιοχή με τους αμυντικούς των φιλοξενουμένων να τον γκρεμίζουν και τον Διαιτητή της συνάντησης να μην διστάζει να δειξει την άσπρη βούλα, το πέναλτυ εκτέλεσε ο Διάκος που μειώσε  σε 1-2.
Οι φιλοξενούμενοι στην συνέχεια έμεινα με 10 ποδοσφαιριστές -απόρροια του σκληρού παιχνιδιού τους - καταφέρνοντας με συνεχείς καθυστερήσεις να παγώσουν τον ρυθμό του αγώνα, με τον Εθνικό να προσπαθεί να πιέσει την εστία της Θύελλας χωρίς όμως να μπορέσει να φτάσει στην ισοφάριση.

Εθνικός: Βουτσινάς, Νταούλιας, Δημακάκος, Ευσγγέλου, Μουσταφίδης, Σκεντεραϊ, Γκέτσι, Διάκος, Κατσέρης (46΄Μουδούρογλου), Πολίτης (88΄Γκέτσι), Λαμπράκης (46΄Σαραντόπουλος).
Αναπληρωματικοί ήταν και οι:Παπαγεωργίου, Φιλιππαίος, Χαλκίδης και Ζούπα.
Θύελλα Καμαρίου: Ανδριόλας, Ερρίκος, Γεωργιάδης, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής, Αργυρίου, Καραλής,