Ισοπαλία κόντρα σε Προοδευτική, θεούς & δαίμονες.

Ο Εθνικός σε ένα ματς που έχει φρικτά παράπονα κυρίως από τον πειθαρχικό έλεγχο του ρέφερι Θανάση Ζαχαρόπουλου, αλλά και τον καταλογισμό ενός τραβηγμένου πέναλτι σε βάρος του, αλλά και από τις (μη) υποδείξεις του βοηθού μπροστά από τον πάγκο της ομάδας, ήρθε ισόπαλος 1-1 με την Προοδευτική.

Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι ο Κυριαζής. Ο Εθνικός παρά το γεγονός πως αντιμετώπισε μια εχθρική διαιτησία στον πειθαρχικό έλεγχο του αγώνα, με πολλές χαρισμένες κάρτες στην ομάδα του Κορυδαλλού, έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης 1-1 με το τέρμα του Φερναντίνιο στο 77ο λεπτό.

Προς το τέλος της αναμέτρησης ο ρέφερι Ζαχαρόπουλος απέβαλλε αντί για παίκτη της Προοδευτικής με δεύτερη κίτρινη μπροστά στον βοηθό, τον Νάσο Μετεβελη από τον πάγκο της ομάδας μας.

Εθνικός (Καλύβας): Μουζάκης, Νταούλιας (72΄ Λύγκος), Ζωγραφάκης, Παντελίδης, Ντάφλας(72΄ Χαρίτος), Φερναντίνιο, Μπέλερης, Σάμιος (85΄Παπαγεωργίου), Θέος (61′ ΄Λιάκος), Κακοσίμος, Νικολόπουλος