Εθνικός-ΠΑΕ Γιούχτας 1-2

Ο Εθνικός αν και ήταν καλύτερος σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος καθώς γνώρισε την ήττα με 1-2 από τον Γιούχτα.

Οι παίκτες του Χαντέ βρέθηκαν πίσω στο σκορ από μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Μάρτσι στο πρώτο ημίχρονο, με τους Κρητικούς να διπλασιάζουν τα τέρματά τους με τον Νοικοκυράκη στις αρχές της επανάληψης.

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να μειώσουν με παλικαρίσιο γκολ του Ντινιωτάκη, πίεσαν αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Πάρα το γεγονός ότι ο αγώνας διεξήχθεί στον Ασπρόπυργο αρκετοί φίλοι του Εθνικού έδωσαν το παρών και στο τέλος χειροκρότησαν θερμά τους ποδοσφαιριστές και την τεχνική ηγεσία. Οι κυανόλευκοι επικεντρώνονται πλέον στο πρωτάθλημα όπου την Κυριακή υποδέχονται στο γήπεδο του Μοσχάτου τον Άγιο Νικόλαο.

Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές): Κούμπουλα, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Κατσόγιαννος, Χρούστινετς, Μαλάι, Ντινιωτάκης, Πολύζος, Βαλαβανόπουλος(55'Αντωνίου), Σεκούμπα(80'Μακρυγιάννης), Κυριαζής (55'Γεωργούσης).