Εθνικός-Ηλυσιακός 1-1

Δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες ο Εθνικός ο οποίος αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Ηλυσιακό. Οι "κυανόλευκοι" μετά από ένα μέτριο ξεκίνημα, πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και μετά από μισή ώρα αγώνα κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με ωραία ενέργεια του Αντωνίου και τελικό αποδεκτή τον Γεωργούση, ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-0. Γκολ που αφιέρωσε σε έναν από τους φίλους της ομάδας ο οποίος δέχτηκε άνανδρη επίθεση στο ημίχρονο του περασμένου με τον Άρη.

Δυο λεπτά αργότερα ο σέντερ φορ του Εθνικού ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τράβηγμα αντιπάλου όμως το πέναλντυ δεν δόθηκε. Κόντρα στη ροή του αγώνα σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας των γηπεδούχων οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσια.

Στην επανάληψη ο Εθνικός μπήκε πιο ορεξάτος, άξιζε ένα ακόμη γκολ ωστόσο δεν έδειξε την απαιτούμενη αποτελεσματικότητα Δημιούργησε ευκαιρίες με κορυφαία αυτή με τον νεοεισελθόντα Βαλαβανόπουλο ο οποίος δεν βρήκε στόχο σε τετ α τετ με τον πορτιέρο του Ηλυσιακού. Έτσι το ισόπαλο σκορ σφράγισε τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών.

Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές): Μεσούλι, Παπαγελλής , Ζωγραφάκης, Κατσόγιαννης (46΄Θεοδώρου), Τσατσαρής, Μαλάϊ  (80΄Σέχου),Σεκούμπα (46΄Χρούστινετς), Πολύζος, Γεωργούσης (46΄Βαλαβανόπουλος), Μακρυγιάννης, Αντωνίου (67΄Κυριαζής).