Εθνικός-Φωστήρας 0-0

Σε ένα ματς με πολλή δύναμη, περίσσιο πάθος και δυναμικές μάχες, ο Εθνικός ήρθε ισόπαλος 0-0, με τον Φωστήρα, για την 10η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Με την ισοπαλία αυτή, ο Όμιλος βρίσκεται στην 8η θέση με 14 βαθμούς.Ο Εθνικός είχε ένα καλό πρώτο εικοσάλεπτο που ζήτησε το γκολ με ένα σουτ του Χρήστου Αντωνίου, να περνάει λίγο άουτ μετά από απομάκρυνση των αμυνόμενων σε κόρνερ του Κώστα.

Στο 16ο πάλι ο Αντωνίου με προσωπική ενέργεια δοκίμασε το σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στην αγκαλιά του Φυλακτού.

Ο Νταούλιας είχε την καλύτερη στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με ένα σουτ στο 32ο λεπτό, να περνάει λίγο πάνω από την εστία του Κούμπουλα.

Στην επανάληψη ο Εθνικός είχε δύο καλές στιγμές, με τον Χάρη Σάμιο, να σουτάρει διαγώνια με το αριστερό πόδι, αλλά τον Φυλακτό να διώχνει με τα πόδια, ενώ ο πορτιέρε του Φωστήρα αντέδρασε σωστά διώχνοντας με το σώμα, το σουτ του Σταύρου σε σέντρα του Ζωγραφάκη.

Το 0-0 έμεινε ως το τέλος, με το κοινό του Εθνικού που έδωσε δυναμικά το παρόν, να δίνει απλόχερο χειροκρότημα, για την προσπάθεια των παικτών του Βαγγέλη Χαντέ.

Εθνικός : Κούμπουλα, Παπαγελλής (85' Πλουμάτος) , Ζωγραφάκης, Hrustinec, Παπαγεωργίου, Μαλάϊ, Κώστας (58' Μακρυγιάννης) , Σταύρου (85' Κατσογιάννης) Σάμιος , Διάκος (85' Ντάφλας) , Αντωνίου (65' Δώδας).