Εθνικός-ΑΟ Υπάτου 0-0

Ισόπαλος τελείωσε ο πρώτος αγώνας για το Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής ανάμεσα, στον Εθνικό και τον ΑΟ Υπάτου.

Η ομάδα μας δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε και στα δύο ημίχρονα με το τελικό 0-0 να παραμένει μέχρι τέλους.Στο πρώτο μέρος ο Εθνικός έφτασε τέσσερεις φορές κοντά στο γκολ με τους Αντωνίου, Παπαγελλή, Μακρυγιάννη και Κυριαζή όμως να μην βρίσκουν δίχτυα.

Στην επανάληψη ο Εθνικός είχε και άλλες ευκαιρίες με μεγαλύτερες τις δύο μέσα σε ένα λεπτό όταν οι Μακρυγιάννης αλλά και ο επανεμφανισθείς (μετά από ένα χρόνο περίπου) Σεκούμπα να βρίσκονται τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, να επιχειρούν το πλασέ, με την μπάλα και στις δύο περιπτώσεις να φεύγει ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές) : Κούμπουλα, Παπαγελλής Β, Ζωγραφάκης, Hrustinec, (65' Θεοδώρου) Κατσόγιαννης, Μαλάϊ (85' Τσιάβος) Ντινιωτάκης, Πολύζος (85' Μπουτσικάρης) , Κυριαζής (65' Σεκούμπα) , Μακρυγιάννης, Αντωνίου (70' Σέχου)