Εθνικός - Άγιος Ιερόθεος 0-0

Τα δοκάρια σταμάτησαν τον Εθνικό (0-0) με Άγιο Ιερόθεο

Ο Εθνικός ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Άγιο Ιερόθεο για την 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Ρουφ.

Ο Όμιλος είχε πολλές καλές στιγμές για να πάρει το τρίποντο και να επιστρέψει στις επιτυχίες, πλην όμως στάθηκε άτυχος σε κρίσιμες φάσεις στη διάρκεια κυρίως του 2ου μέρους.

Οι μεγαλύτερες ευκαιρίες στο παιχνίδι ήρθαν στο δεύτερο μέρος, όταν στο 65' ο Νικολόπουλος σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά στο 65', ενώ στο 87' ήταν η σειρά του Διάκου να δει την τύχη να του γυρνά την πλάτη στο 87ο λεπτό.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Χάρης Σάμιος, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντάφλα και κεφαλιά του Νικολόπουλου, δεν μπόρεσε να βάλει την προβολή όπως θα ήθελε και να σκοράρει. Στο ίδιο διάστημα  ο Όμιλος, ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Διάκου.

Εθνικός (Θεόφιλος Καλύβας): Κούμπουλα, Παπαγγελής (85' Βλαχόπουλος), Ζωγραφάκης, Νικολόπουλος, Βασιλείου, Νταλακούρας (60' Σταύρου), Δώδας (70' Κώστας), Ντάφλας, Μίλιτς, Διάκος, Σάμιος