Πληκτρολογήστε το κείμενό σας εδώ...

Αστέρας Βάρης-Εθνικός 1-2

Μαχητική ψυχή και... ατσάλινη εμφάνιση για τον Εθνικό που πήρε τη νίκη στη Βάρη κόντρα στον τοπικό Αστέρα με 1-2. Αυτό ήταν το πρώτο διπλό για την ομάδα μας τη φετινή χρονιά που έδειξε ότι με ανάλογη αφοσίωση στο στόχο θα πετύχει το στόχο της.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα μας ο Βραζιλιάνος, Φερναντίνιο που ήταν μόνιμη πηγή κινδύνου για τους αντίπαλους αντίπαλους αμυντικούς.

Στο 2' ο Σάμιος με προβολή μετά το φάουλ του Φερναντίνιο έκανε το 0-1, με τον Αστέρα να ισοφαρίζει στο 27' με τον Καλλιμάνη.

Στο 45+2 ο Φερναντίνιο έκανε το κόρνερ και ο Νικολόπουλος με κεφαλιά πέτυχε το 1-2.

2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ. Φάουλ Φερναντίνιο προβολή Σάμιου και 0-1.

20' Διώχνει ο Μπαντικος προ του Λαθούρη

21' Ο Σάμιος χάνει τεράστια ευκαιρία για να κάνει το 0-2, αφού βγήκε απέναντι από τον Μαρινάκη μετά από κάθετη πάσα όμως το πλασέ του ήταν άστοχο.

23' Σουτ Καραλή η μπάλα άουτ.

27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ. Μετά από κλέψιμο στην μεσαία γραμμή ο Γκούμας έδωσε έτοιμο γκολ στον Καλλιμάνη ο οποίος με πλασέ έκανε το 1-1.

29' Σουτ Καλλιμάνη η μπάλα άουτ.

35' Φάουλ Διάκου ο Μαρινάκης δύσκολα απομακρύνει

45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ. Κόρνερ Φερναντίνιο κεφαλιά Νικολόπουλου και 1-2

55' Ο Σάμιος παίζει το 1-2 με τον Κακοσίμο και ο τελευταίος βγαίνει απέναντι από τον Μαρινάκη όμως το πλασέ του καταλήγει πάνω στον Μαρινάκη.

59' Ο Μαρινάκης πραγματοποιεί την επέμβαση του αγώνα στο σουτ του Διάκου.

79' Σουτ Σάμιου η μπάλα άουτ

Αστέρας Βάρης (Μιχάλης Κάτσικας) Μαρινάκης, Μαραγκουδάκης, Οικονομόπουλος, Νάκας, Χάιδος (70' Κατσικογιάννης), Νικολακόπουλος,(56' Νιούμαν), Μάγγος, Γκούμας, Λαθούρης, Καραλής (70' Καναβέτας), Καλλιμάνης

Εθνικός (Θεόφιλος Καλύβας) Μπαντίκος, Νταούλιας, Ζωγραφάκης, Παντελίδης, Νικολόπουλος, Ντάφλας, Διάκος (78' Παπαγεωργίου), Μπέλερης (89'  Αποστόλου), Φερναντίνιο, Σάμιος, Θέος (41' λ.τρ. Κακοσίμος (90' Λύγκος))