ΑΟ Χαϊδαρίου-Εθνικός 1-1

Ισόπαλος 1-1 με το Χαϊδάρι αναδείχτηκε ο Εθνικός. Οι "κυανόλευκοι" αν και ξεκίνησαν λίγο καλύτερα σε σχέση με τους γηπεδούχους δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Το Χαϊδάρι αφού ισορρόπησε ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με ένα άψογο σε εκτέλεση τέρμα του πρώην "κυανόλευκου" Γιάννη Μπουτσικάρη για το 1-0.  Ένας παίκτης που χειροκροτήθηκε από τους φίλους του Εθνικού οι οποίοι δεν ξέχασαν την προσφορά του στην ομάδα του Πειραιά.

Οι παίκτες του Χαντέ κατάφεραν να απαντήσουν ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.         Ο Αντωνίου με πολύ ωραία ενέργεια απέφυγε δύο αντιπάλους του και πέρασε στον Πολύζο με τον τελευταίο να τελειώνει ιδανικά τη φάση για το 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.           Και αυτό κυρίως γιατί στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αρκέστηκαν στο να περιορίσουν τα ατού του αντιπάλου τους και από την άλλη ο Εθνικός δεν έπιασε σε κανένα σημείο τα υψηλά στάνταρ απόδοσης που τον διέκριναν στα περισσότερα φετινά παιχνίδια.

Επόμενος αντίπαλος για τον Εθνικό την Τετάρτη ο Απόλλων στο γήπεδο του Μοσχάτου στο τελευταίο φετινό εντός έδρας παιχνίδι με το πρωτάθλημα να ολοκληρώνεται την προσεχή Κυριακή στην Κρήτη με αντίπαλο τον Ερμή Ζωνιανών.

Να σημειωθεί ότι οι «κυανόλευκοι» ολοκληρώνουν τις φετινές επίσημες υποχρεώσεις τους με τον τελικό του Κυπέλλου Πειραιά κόντρα στον ΑΟ  Καραβά, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 8 Μαΐου στο γήπεδο του Κερατσινίου "Π.Σαλπέας".

Εθνικός (Βαγγέλης Χαντές) : Κούμπουλα, Παπαγελλής, Ζωγραφάκης, Χρούστινετς, Τσατσαρής, Κατσογιάννης, Αντωνίου (65΄Σεκούμπα), Πολύζος, Γεωργούσης (75΄Κυριαζής), Μακρυγιάννης, Σκεντεράϊ (75΄Τσιάβος).