Πληκτρολογήστε το κείμενό σας εδώ...

Αλέξανδρος Παπαγεωργίου:  Θέλουμε κοντά τον κόσμο μας με Προοδευτική (Κυριακή 19/12/2021 ώρα 15:15)

Για τον απόηχο της αναμέτρησης με τον Αίαντα και την εμφατική νίκη με 3-0 στα Αμπελάκια, που έφερε τον Εθνικό μας στην 3η θέση της βαθμολογίας στον 6ο όμιλο της Γ' Εθνικής, τρεις πόντους πίσω από την κορυφή, μίλησε ο αμυντικός της ομάδας μας, Αλέξανδρος Παπαγεωργίου, που απευθύνει μέσα από τις δηλώσεις του κάλεσμα στον κόσμο για το ματς με την Προοδευτική.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:

Για το ματς με τον Αίαντα:  Παρά την βαθμολογική διαφορά που υπήρχε με τον αντίπαλό μας, δεν ήταν ένα εύκολο παιχνίδι, αλλά με το γρήγορο γκολ απλοποιήσαμε την κατάσταση, κάναμε πιο άνετο το έργο μας.  Τα δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο μας έδωσαν μεγάλη αυτοπεποίθηση, ώστε να νιώθουμε ασφαλείς και με το τρίτο γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, κλειδώσαμε το τρίποντο.

Για το μεγάλο παιχνίδι με την Προοδευτική:

Είναι ένα παραδοσιακό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ομάδες του Πειραιά και θέλουμε και σε αυτή την αναμέτρηση, όπως συνέβη και στα προηγούμενα παιχνίδια, τον κόσμο δίπλα μας, γιατί είναι ο 12ος παίκτης της ομάδος.

Θα παίξουμε για τη νίκη που θα μας φέρει ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία, στην προσπάθεια μας, να υλοποιήσουμε τον στόχο της ανόδου στην Super League 2.