Αγία Παρασκευή - Εθνικός 2-2

Επιστροφή από δύο γκολ πίσω και βαθμός στην Αγία Παρασκευή για τον Εθνικό (2-2)
Ο Όμιλος βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο πρώτο μέρος, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας έφτασε στο 2-2 με την 4η ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Σκόρερς οι Ντάφλας (57') και Βασιλείου (88'), δύο δοκάρια για την ομάδα του Άκη Τζουμερκιώτη.
Μετά από ένα χορταστικό παιχνίδι στο γήπεδο του Νότου, ο Εθνικός ερχόμενος από 2-0 πίσω στο σκορ, πήρε ισόπαλο 2-2 απέναντι στην Αγία Παρασκευή, για την 7η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' Εθνικής.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπουτσικάρη, με τον Κωτσάκη να βάζει μπροστά την «Σάντα» στο σκορ. Στο 17' ο σκόρερ του πρώτου τέρματος των γηπεδούχων, είδε τον Κούμπουλα να εξουδετερώνει την προσπάθειά του, ενώ στο 23' ο Σάμιος δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει την εκτέλεση κόρνερ του Ντάφλα.
Στο 35' οι γηπεδούχοι μετά από ένα πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής Σπήλιος για χέρι εντός περιοχής, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 2-0 με τον Μπουτσικάρη να εκτελεί εύστοχα. Ο Ζωγραφάκης στο 38' είχε εκτέλεση φάουλ στο δοκάρι, ενώ στο 41' ο ρέφερι αρνήθηκε πέναλτι σε μαρκάρισμα που έγινε πάνω στον Σάμιο.
Στην επανάληψη ο Εθνικός μπήκε καλά και στο 57ο λεπτό, με μονοκόμματο σουτ του Ντάφλα κατόρθωσε να μειώσει σε 2-1 και να ξαναμπεί στη διεκδίκηση του ματς.
Στο 75' ο πορτιέρε των γηπεδούχων Αραμπατζής, εξουδετέρωσε δύσκολα σουτ του Δώδα, ενώ στο 78' ο Όμιλος έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αφού η μπάλα στη σέντρα του Κώστα, βρήκε το δοκάρι και άλλαξε τροχιά για να μην δοθεί η ευκαιρία στον Σάμιο να σκοράρει από κοντά.
Στο 80' ο Γαλανόπουλος είχε δοκάρι για την γηπεδούχο και στο 88' ήρθε η λύτρωση για τον Εθνικό με τον Κωνσταντίνο Βασιλείου με ξερό σουτ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (2-2).

Αγία Παρασκευή (Πάρης Κωνσταντακόπουλος) Αραμπατζής, Κόλλιας, Χατζίου, Γαλανόπουλος, Ριτσοτάκης, Δακτυλίδης (61' Καλογερας), Κοντοές, Γιαννόπουλος, Κατσέρης (61' Λαμπρίδης), Μπουτσικάρης, Κωτσάκης (78' Μιχαηλίδης).

Εθνικός : Κούμπουλα, Παπαγελλής, Ζωγραφάκης, Παπαγεωργίου, Βασιλείου, Ντάφλας, Νταλακούρας (70' Κώστας) , Σταύρου, Μίλιτς (55' Δώδας) , Διάκος, Σάμιος