Σαρωνικός - Εθνικός 0-1 Κύπελλο Πειραιά

Ποδαρικό με νίκη στο Κύπελλο Πειραιά

Ο Εθνικός πήρε τη νίκη στην πρώτη του επίσημη αγωνιστική υποχρέωση με 1-0 στην Αίγινα, απέναντι στον Σαρωνικό. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της συνάντησης, ήταν ο Βασιλείου με κεφαλιά στο 26ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ του Θωμά Ντάφλα.

Το ματς σημαδεύτηκε από τις πολλές και σκληρές μονομαχίες, είχε μια αποβολή για κάθε ομάδα, με τον Βαγγέλη Παπαγγελή να παίρνει δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 59ο λεπτό και να αποβάλλεται από το παιχνίδι, για να επέλθει αριθμητική ισορροπία ξανά στο 85' όταν ο Σάμιος ανατράπηκε από τον Κάτσα, για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν μείνει με δέκα παίκτες.

Εθνικός: Κούμπουλα, Παπαγγελής, Ζωγραφάκης, Θεοδώρου, Βασιλείου, Νταλακούρας, Σταύρου (59' Πλουμάτος), Δώδας (66' Παπαγεωργίου), Σεκούμπα (5' Δρόσης), Σάμιος, Ντάφλας (65' Κώστας).

• Πριν την προπόνηση της Πέμπτης (27/10), θα προηγηθεί τέλεση αγιασμού.